SIEĆ | SIEĆ
Menu

SIEĆ

Problem istnienia w Internecie, przemocy i agresji w sieci,
a także ukazujący rolę rodziny, przyjaciół oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi

(możliwość połączenia z formą warsztatową)

                       Zagrożenia, które znamy od lat, z którymi walczymy i niestety niekoniecznie odnosimy sukcesy to agresja, przemoc, alkohol, środki odurzające. Stare, znane i dalej niebezpieczne. One istnieją, trochę je oswoiliśmy i nauczyliśmy się przewidywać ich skutki. Internet jest kolejną formą spędzania czasu, bez której nikt teraz chyba nie wyobraża sobie życia. A jego skutki uboczne i możliwości destruktywnego użycia, manipulacji są równie potężne jak jego użytkowe funkcje. Albo nawet i większe.

Celem tego spektaklu jest przestroga, zwrócenie uwagi widza, że Internet jest czymś wspaniałym, nieodzownym i potrzebnym nam jak światło. Ale zbliżając się zbyt blisko do żarówki możemy się oparzyć. Tak też może być z Internetem. On też może nam uczynić krzywdę lub my za jego pośrednictwem możemy zrobić krzywdę innym.

Proponujemy sympatyczne przedstawienie pełne humoru ale i skłaniające do głębokich przemyśleń – co w życiu jest najważniejsze? Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłania wartości duchowe, a zaburzone relacje z rówieśnikami i rodziną rzutują na całokształt życia.


Nastolatka Kasia wpada w swoim mniemaniu na świetny pomysł. Chce zostać królową Internetu. I jak to nastolatka z głową pełną marzeń i ambicji, postanawia osiągnąć swój cel poprzez kręcenie telefonem komórkowym śmiesznych i interesujących filmików. Liczy na to, że filmiki zdobędą wymarzone poparcie i zachwyt. Czyli lajki. A tymczasem…


Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.
Widowisko z uwagi na swą specyfikę przeznaczone jest dla wszystkich grup wiekowych. Nasi aktorzy są w pełni elastyczni i potrafią wspaniale zagrać zarówno dla młodszych dzieciaków jak i starszej młodzieży.

Na życzenie nauczycieli lub pedagogów istnieje możliwość poprowadzenia finałowej sceny w formie warsztatowej. Uprzejmie prosimy o dokonanie wyboru wariantu zakończenia spektaklu.

Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.

Udział bierze 2 aktorów.