BLACK | BLACK
Menu

BLACK

Spektakl poruszający temat: uzależnienia, przemoc, obojętność

(możliwość połączenia z formą warsztatową)

 

                       Spektakl potraktowany bardzo serio, jednak nie pozbawiony poczucia humoru.

Fabuła widowiska wprowadza nas w świat młodych ludzi, którzy ulegli częstym w każdej rzeczywistości uzależnieniom. Tym, które są obecnie najgroźniejsze i niektóre modne. Przedstawiamy aspekt szukania własnej drogi przez młodych ludzi. Drogi, która ma im dać swoje ja – osobowość, indywidualność, oryginalność, a także obojętność ich i dorosłych. Kult pieniądza i samotność.

Historia ukazuje, że alkohol, narkotyki potrafią wykreować złudę łatwego i miłego życia, jednak jest to bardzo niebezpieczne, gdyż naraz człowiek staje na drodze która prowadzi tylko w dół. I jest coraz mniej komfortowa mimo, że wcześniej wydawała się łatwa, lekka i przyjemna. Wyboje stają się coraz większe i kto nie weźmie przewodnika ten popełni kardynalny błąd.

 


Suzi jest bardzo popularną w szkole dziewczyną. Wybiera się na imprezę ze znajomymi. Cieszy się na spotkanie z przyjaciółką Czarną, która również ma tam się znaleźć. Czarna to chodząca oryginalność. Utalentowana muzycznie dziewczyna, która w przeszłości założyła własny zespół muzyczny. Niestety Czarna sięgnęła po alkohol, narkotyki i papierosy, co w konsekwencji spowodowało rozpad zespołu. Dziewczyna stoczyła się na dno, znajdując przyjaciół w okolicznych menelach. Suzi liczy na to, że spotka Czarną na imprezie. Niestety okazuje się, że Czarna zaginęła. Suzi która wbrew swemu wizerunkowi czuje się samotna i opuszczona, a jedyny dobry kontakt jaki ma, to właśnie z Czarną, zaczyna się o nią niepokoić. Mimo słabych relacji z matką, postanawia poprosić ją o pomoc. Tymczasem matka Suzi, kobieta sukcesu, starająca się stworzyć nowoczesne zasady funkcjonowania rodziny, w której… każdy żyje dla siebie i mało angażuje się w sprawy najbliższych – dostrzega córkę. Co więcej, pomaga jej w rozwiązaniu problemów, a w konsekwencji scala rodzinę.
Pomocna dłoń Suzi i jej matki podnosi Czarną z dna i przywraca do normalnego życia.
A wystarczy tylko szczerze porozmawiać!


 

W widowisku uchwycony został jedynie mały wycinek zagrożeń jakie może napotkać młodzież. Stanowi jednak doskonałą bazę do podjęcia rozmów uświadamiających, że takowe istnieją.

Spektakl przeznaczony głownie dla młodzieży, jednak jego elastyczność pozwala na dotarcie również do młodszych widzów.

Widowisko przeznaczone jest dla uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej oraz klas gimnazjalnych.

Na życzenie nauczycieli lub pedagogów istnieje możliwość poprowadzenia finałowej sceny w formie warsztatowej. Uprzejmie prosimy o dokonanie wyboru wariantu zakończenia spektaklu.

Czas trwania spektaklu:  ok. 45 min.

Udział bierze 2 aktorów.